Ar-Ge ve atigen-cell Farkı

Ar-Ge Faaliyetleri

atigen-cell bir yandan hücresel tedavi ürünlerinin üretimini yaparken diğer yandan da bilim adamları ve klinisyenler ile mevcut ürünleri farklı alanlarda kullanmak veya yeni ürün geliştirmek üzere AR-GE projeleri yürütmektedir. Bu çalışmalar Sanayi Bakanlığı (SAN-TEZ Projesi), TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu), KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme) Avrupa Birliği (AB 7. Çerçeve Programı) gibi kurumlar tarafından desteklenmektedir.

Atigen-Cell Farkı

atigen-cell Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük kök hücre işleme tesisine sahip olan bir biyoteknoloji şirketi olarak göbek kordonundan kök hücre işleme işini en yüksek teknoloji ile uluslararası standartlarda yapar.

atigen-cell, Türkiye’deki kemik iliği nakil merkezleri ile birlikte çalışarak, lösemi, lenfoma, Akdeniz Anemisi gibi kemik iliği nakillerinde kullanılmak üzere mezenkimal kök hücre sağlayan bir biyoteknoloji firmasıdır.

atigen-cell, cilt gençleştirme işlemi için fibroblast ve eklem ve kıkırdak hasarlarında kondrosit kök hücre üretimi yapmaktadır.

atigen-cell, travma, kemik enfeksiyonları ve kemik tümörlerinin çıkarılmasına bağlı olarak gelişen kemik hasarlarında kullanılan insan kaynaklı kemik greftleri üretmektedir.  Türkiye’de ilk kez insan kaynaklı üretimi yapılan bu greftlerin beyin cerrahisi, ortopedi ve çene cerrahisinde kullanım alanı oldukça yaygındır.

ÜST